Зупинимо знущання над тваринами разом

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області у зв’язку з неодноразовими зверненнями громадян щодо порушень умов утримання тварин та жорстокого поводження з тваринами 28 серпня 2019 року було здійснено заходи державного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області.

За результатами проведених заходів виявлені порушення вимог чинного законодавства щодо утримання диких тварин, які перебувають у стані неволі. Так, відпочивальникам пропонують сфотографуватися з мавпами, дикими птахами. При цьому на тварин відсутні ветеринарні документи, птахи мають очевидні ознаки жорстокого поводження (на прив’язі, утримуються у клітці висотою 1,2 м). Інспекторами Држекоінспекції складено протоколи про адміністративні порушення за ч. 3 ст. 88-1 «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах» та ч. 1 ст. 89 «Жорстоке поводження з тваринами» КУпАП.

В Україні питання поводження з тваринами, в тому числі їхнє використання для ведення бізнесу, регулюється низкою нормативно-правових актів: закони України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 30.09.2010 № 429 «Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах» тощо.

Відповідно до закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» тваринам, що утримуються в неволі, мають бути надані всі належні умови, наближені до природних, що відповідають їхнім біологічним потребам.

Біологічні особливості будь-якої тварини не передбачають її щоденного довготривалого використання для фотографування, розважання юрби, особливо в спекотну погоду. Така експлуатація, навіть без очевидних ознак жорстокого поводження, сама по собі є згубною для здоров’я тварини.

Відповідно до ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, жорстоке поводження з тваринами тягне за собою накладення штрафу від 3400  до 8500 грн. із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. Окрім адміністративної, також передбачено кримінальну відповідальність згідно зі ст. 299 Кримінального кодексу України.

Для того, щоб зупинити експлуатацію тварин, радимо громадянам у подібних випадках повідомляти Національну поліцію та Державну екологічну інспекцію. Також закликаємо громадян відмовитися спонсорувати такий бізнес, адже свідома позиція та відсутність попиту на подібні послуги допоможе зупинити це свавілля.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення