Незаконними діями громадян завдано шкоди лісу на суму близько 1 мільйона гривень

06.08.2019 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області в ході проведення рейдової перевірки в полезахисній лісовій смузі на території Лукашівської сільської ради Первомайського району виявлено чотирьох громадян, які в порушення ст. 69 Лісового кодексу України, ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» незаконно знищили до ступеня припинення росту (внаслідок спилювання) 71 дерево породи «Дуб».


  Лісничим ДП «Врадіївський лісгосп» Лисогірського лісництвабуло представлено лісорубний квиток, виписаний ДП «Врадіївський лісгосп» на проведення робіт по догляду за узліссям. 

На порушників складено протоколи про адміністративні правопорушення за ознаками статті 651 КУпАП «Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень», а відносно лісничого ДП «Врадіївський лісгосп» - за ознаками статті 67  КУпАП «Здійснення лісових користувань не у відповідності з метою або вимогами, передбаченими в лісорубному квитку (ордері) або лісовому квитку».

Загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок знищення дерев, за розрахунками Інспекції становить 901 870,38  грн.

Враховуючи, що в діях громадян вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.4 ст. 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), а в діях працівника лісгоспу  - ознаки злочину, передбаченого ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), – матеріали направлено  до Первомайського  відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності згідно чинного законодавства.

07.08.2019 заява про вчинення кримінального правопорушення внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення