Увага! Триває заборона на вилов риби на зимувальних ямах

На водоймах Миколаївської області триває осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка розпочалася 15 листопада і триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2021 року.

Зимувальна яма – це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

З настанням холодів у риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Для браконьєрів риба стає «легкою здобиччю». Вони безжалісно виловлюють водні біоресурси забороненими знаряддями лову, не думаючи про непоправні наслідки своїх дій та винищують рибні запаси.

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Інспекцією посилено заходи державного нагляду (контролю) за зимівлею водних біоресурсів на водоймах області.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями, не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство, – не більше десяти на одну особу.

З картосхемою розташування зимувальних ям на водоймах Миколаївської області можна ознайомитись за посиланням.

За вилов водних біоресурсів у заборонених місцях передбачена відповідальність, згідно чинного законодавства – адміністративна (штраф від 34 до 680 грн.) або кримінальна (штраф від 17 000 до 51 000 грн. або обмеження волі на строк до трьох років). Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки, нанесені рибному господарству, за кожну виловлену рибу.

   

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися встановлених правил рибальства.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення