Інспекцією нараховано 1 666 700 гривень збитку завданого пожежею у природному заповіднику

У вересні на території земель природно-заповідного фонду загальнодержавного значення «Єланецький степ»  сталася пожежа площею 570 га. З метою визначення причин виникнення, площі пожежі та визначення розміру заподіяної шкоди було створено відповідну комісію, якою було проведено обстеження місця пожежі та складено акт обстеження, згідно якого на території Михайлівського ПНДВ встановлено згорання сухої трав’янистої рослинності та пошкодження до різного ступеня росту кущів  та дерев різного породного складу.

Державною екологічною інспекцією у Миколаївської області на підставі акта обстеження місця скоєння правопорушення та польової перелікової відомості здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд. Загальна сума заподіяної шкоди складає 1 666 700 гривень.

В зв’язку з цим Державна екологічна інспекція у Миколаївської області нагадує, що території та об’єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підлягають комплексній охороні. Основними завданнями природних заповідників є збереження природних комплексів та об’єктів на їх території, проведення наукових досліджень і спостережень за станом навколишнього природного середовища, розробка на їх основі природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища та заповідної справи.

Одним із завдань природного заповідника «Єланецький степ»  є збереження та відтворення цінних природних комплексів та природних об’єктів степової зони Правобережної України, включаючи підтримання та забезпечення екологічної природної рівноваги в регіоні та організація протипожежної охорони природних комплексів.

Відповідно до вимог статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України Державна екологічна інспекція у Миколаївської області звернулась до Миколаївської обласної прокуратури із заявою про порушення чинного законодавства.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення