Результати інструментально-лабораторних досліджень проб води Бузького лиману, відібраних в районі Великої Коренихи

12 жовтня 2020 року до Державної екологічної інспекції у Миколаївській області надійшло звернення щодо забруднення води Бузького лиману в районі Великої Коренихи.

З метою перевірки фактів, викладених у зверненні, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області здійснено виїзд на місце та проведено обстеження.

В результаті обстеження було виявлено, що вода має яскраво зелений колір та неприємний запах з ознаками гниття водоростей.

Для проведення інструментально-лабораторних досліджень працівниками Інспекції відібрані проби води Бузького лиману. За результатами вимірювань в пробах зафіксовано перевищення гранично – допустимої концентрації (ГДК) забруднюючих речовин в 3,6 рази по азоту амонійному. Концентрація завислих речовин, значна частина яких це гнилі водорості, в 6,4 разів перевищує фонові значення району водокористування. Значення біохімічного споживання кисню  перевищує ГДК  в 3,6 рази, зафіксовано низький вміст розчиненого кисню 1,8 мгО2/дм3, що  нижче критичної концентрації розчиненого кисню у воді в 2,2 рази. Перевищень ГДК по нітритам, нітратам, фосфатам, нафтопродуктам не зафіксовано.

Результати інструментально-лабораторних досліджень свідчать про інтенсивне цвітіння води у водоймі та про процес окислення (гниття) залишків рослинних решток.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення