Недопуск представників Державної екологічної інспекції у Миколаївській області до позапланової перевірки МКП «Миколаївводоканал»

Ще у 2019 році Міністерством енергетики та вугільної промисловості України було підготовлено рейтинг «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів», сформований на підставі даних офіційної статистики за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про обсяги скидів, викидів та утворення відходів.

На 8-му місці рейтингу «основних забруднювачів» за обсягом забруднення поверхневих вод недостатньо очищеними стічними водами (19,39 млн. м3) знаходиться МКП «Миколаївводоканал».

На підставі доручення Прем’єр-міністра України від 29.01.2020 №2777/1/1-20 «Про  здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів», листа Державної екологічної інспекції України від 25.09.2020 №2397/01-12,  у відповідності до статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» фахівцям Державної екологічної інспекції у Миколаївській області в період з 30 вересня по 13 жовтня 2020 року, необхідно було здійснити позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання МКП «Миколаївводоканал» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Але, посадові особи комунального підприємства відмовилися від надання необхідних для проведення позапланового заходу документів, допуску на об’єкти державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області.

Фахівцями Інспекції складено акт про відмову в проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю). До адміністративної відповідальності за ст. 188-5 КУпАП притягнуто в.о. генерального директора МКП «Миколаївводоканал».

Також з даного питання слід зазначити, що протягом 2020 року Інспекцією неодноразово фіксувалися факти аварійних ситуацій, що виникали на каналізаційних мережах МКП «Миколаївводоканал», які призводили до забруднення земельних та водних ресурсів. За даними фактами Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області  підприємству були нараховані збитки за забруднення земельних ресурсів у сумі 2747,48 грн та за забруднення водних ресурсів на суму 508 623,88 грн. За фактом забруднення водних ресурсів, відповідні матеріали направлено до правоохоронних органів, для вжиття відповідних заходів реагування.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення