Про результати лабораторних вимірювань у пробах води Бузького лиману

07.10.2020 до Державної екологічної інспекції у Миколаївській області надійшло звернення місцевої громадянки щодо забруднення води Бузького лиману в районі Каботажного узвозу.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області здійснено виїзд  на вказане місце та проведено обстеження. На місці виявлено, що вода має яскраво зелений колір з ознаками гниття водоростей.

За результатами вимірювань в пробах води Бузького лиману зафіксовано перевищення гранично – допустимої концентрації (ГДК) забруднюючих речовин для морських вод в 3,6 рази по азоту амонійному, що свідчить про процес гниття решток органічних сполук. Концентрація завислих речовин, значна частина яких це гнилі водорості, в 14,7 разів перевищує фонові значення району водокористування, що може свідчити про інтенсивне цвітіння води у водоймі. Значення біохімічного споживання кисню  перевищує ГДК  в 2,9 рази,  що може свідчити про процес окислення (гниття) залишків рослинних решток. Як наслідок цього процесу зафіксовано низький вміст розчиненого кисню 1,9 мг/дм3, що  нижче критичної концентрації розчиненого кисню у воді в 2,1 рази.

Перевищень ГДК по нітритам, нітратам, фосфатам, хлоридам, сульфатам не зафіксовано.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення