Державних інспекторів не допустили до проведення перевірки ДП "Миколаївське лісове господарство"

Одна з суттєвих проблем  для лісів України – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи. Часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозна шкода наноситься сільськогосподарським об’єктам та населеним пунктам.

З початку 2020 року в природних екосистемах Миколаївської області вже виникло 124 пожежі загальною площею 268 га, з них 28 лісових пожеж. Відповідно до вимог чинного законодавства питання щодо забезпечення пожежної безпеки лісонасаджень покладено на суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність на цих територіях. На жаль, керівниками вищевказаних суб’єктів заходи,  пов’язані з запобіганням виникненню пожеж в екосистемах, виконуються не в повному обсязі, що може привести до виникнення лісових пожеж.

У зв’язку з розміщенням 21.09.2020 на офіційному сайті ГУ ДСНС у Миколаївській області та місцевому інтернет виданні «Преступности.Нет» інформації про пожежу, що сталася на території Михайло-Ларинського лісового урочища Державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» Інспекцією було прийнято рішення про проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів, в частині здійснення ДП «Миколаївське лісове господарство» комплексу необхідних заходів, направлених на захист та забезпечення охорони лісів від пожеж. Направлення на проведення позапланової перевірки було вручене працівникам зазначеного підприємства під підпис.

7 жовтня 2020 року, о 10 годині, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області прибули для проведення позапланової перевірки до ДП «Миколаївське лісове господарство», директор вказаного підприємства на робочому місці був відсутній, за усною інформацією, наданою працівниками підприємства, директор перебуває у відрядженні. Виконуючий обов’язки директора або уповноважена ним особа на момент проведення перевірки не призначена.  Факт відмови у проведенні позапланової перевірки було зафіксовано працівниками поліції, які були викликані за номером 102 на адресу ДП «Миколаївське лісове господарство», державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області складено акт про відмову в проведенні позапланового заходу державного нагляду (контролю).

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення