Український уряд схвалив законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення»

Український уряд у середу, 23 вересня, схвалив законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», який було зареєстровано 29.09.2020 за № 4167. Документ був розроблений з метою імплементації директиви ЄС та виконання умов Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Законопроєкт передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки мінеральної сировини, хімічної промисловості, тощо. Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин у повітря, спецводокористування та управління відходами. Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов'язковим.

Крім того, передбачається впровадження електронної системи видачі інтегрованих дозволів. Підприємства також будуть зобов'язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований, а робота підприємства буде зупинена до виконання вимог.

Впровадження правил директиви ЄС про промислові викиди є одним із зобов'язань України за угодою про асоціацію. Уряд очікує, що запровадження такого дозволу сприятиме, зокрема, модернізації виробництва.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення