Про результати інструментально-лабораторного контролю на пересувних джерелах викидів

Збільшення населення за останні десятиріччя призвело до стрімкого зростання кількості автомобілів.  У світі зареєстровано близько 1 млрд. автомобілів,  в яких кожну неділю згоряє 50 млн. тон бензину. Автомобільний транспорт є джерелом постійно зростаючого техногенного навантаження на довкілля. 

Нормування і контроль викидів є загальносвітовою і європейською проблемою,  і саме країни ЄС розробили комплексний  підхід до нормування викидів автотранспорту як при виготовлення на автозаводах, так і при подальшій експлуатації.

Кожен автомобіль викидає в атмосферу з відпрацьованими газами близько 200 різних компонентів. У своєму складі вихлопні гази мають безліч шкідливих речовин: оксид вуглецю та вуглекислий газ, оксид азоту, сажа, бензопірен та важкі метали.

Державна екологічна інспекція у Миколаївській області уповноважена на проведення інструментально-лабораторного контролю на пересувних джерелах викидів. Вимірювання димності проводиться за допомогою повіреного приладу –  димоміра ИНФРАКАР згідно методики вимірювань за ДСТУ 4276-04. Димомір  оснащено каналом для виміру температури оливи (0-150о С) і тахометром для виміру частоті обертання двигуна (0-6000 об/хв). Прилад працює при температурі навколишнього середовища  0-350С.

Токсичність автомобілів (вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів) перевіряється за допомогою  повіреного газоаналізатора ИНФРАКАР.  Згідно з вимогами ДСТУ 4277-04 газоаналізатор  виміряє окрім концентрації СО і СН також частоту обертів двигуна та температуру оливи (0-1000С). Обмеження  для проведення вимірів 0-400С.

Контроль відпрацьованих газів автомобілів проводиться Інспекцією з 2017 року.

У 2019 році контроль виконано на 19 підприємствах (на 60 пересувних джерелах викидів), зафіксовано невідповідність вимогам ДСТУ 4277-04 на 5 пересувних джерелах викидів. У першому півріччі 2020 року контроль виконано на 11 підприємствах (на 25 пересувних джерелах викидів), зафіксовано невідповідність на 5 пересувних джерелах викидів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення