Статистика щодо існування та використання «Інтерактивної мапи сміттєзвалищ»

Наприкінці 2016 року Міністерством екології та природних ресурсів України (на даний час – Міністерство енергетики та захисту довкілля України) створено інтернет-ресурс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» (https://ecomapa.gov.ua).

Даний інтернет-ресурс надає можливість громадянам надсилати звернення щодо виявлених стихійних сміттєзвалищ з геоприв’язкою до місця його розташування, а також додавати до звернення фото та відеоматеріали.

Мінекоенерго України забезпечує оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за своєчасну ліквідацію несанкціонованих звалищ. Також у зверненнях на інтернет-ресурсі відображається інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів, вжитих місцевими органами влади.

З моменту створення «Інтерактивної мапи» за період з 2016 року по  вересень 2020 року до Інспекції надійшло 312 звернень щодо розташування на території міста Миколаєва та Миколаївської області несанкціонованих звалищ сміття: протягом 2016 року – 21 звернення, протягом 2017 року – 83 звернення, протягом 2018 року – 67 звернень, протягом 2019 року – 59 звернень, з початку 2020 по вересень  – 82 звернення.

В межах компетенції дані заяви були розглянуті. За результатами їх розгляду фахівцями Інспекції були виконані виїзди на місця згідно вказаних координат та на адреси голів міських та районних адміністрацій, селищних та сільських рад, а також юридичних осіб (у разі якщо територія надана у користування) направлено приписи щодо вжиття відповідних заходів реагування, а саме ліквідації виявлених несанкціонованих звалищ відходів.

З січня по вересень 2020 року на адресу Інспекції від Миколаївської облдержадміністрації надійшло 82 скарги від громадян Миколаївської області, стосовно наявності несанкціонованих сміттєзвалищ.

 Протягом даного періоду згідно до наданих приписів ліквідовано 35 сміттєзвалищ, в процесі прибирання перебуває 18 сміттєзвалищ, факти щодо 29 сміттєзвалищ не знайшли свого підтвердження або не відповідали дійсності.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення