В результаті аварії на каналізаційному колекторі МКП «Миколаївводоканал» забруднено земельні та водні ресурси

01.06.2020 р. до Державної екологічної інспекції у Миколаївській області надійшла інформація про настання аварії на каналізаційному колекторі, що належить МКП «Миколаївводоканал» в районі гаражного кооперативу «Сонячний», який знаходиться в Інгульському р-ні м. Миколаєва.

У зв’язку з цим, Інспекцією було терміново здійснено виїзд за вказаною адресою та проведено обстеження.


В ході обстеження державними інспекторами було зафіксовано вилив неочищених каналізаційних стоків з каналізаційного колодязя МКП «Миколаївводоканал» в балку між вул.Баштанською та вул.Волонтерською, та відібрано проби води та грунту. За результатами  вимірювань, проведених в пробах зворотної води (неочищені побутові стоки) концентрації  забруднюючих речовин становили: азот амонійний – 39,0 мг/дм3, нітрити – 0,294 мг/дм3, фосфати – 14,288 мг/дм3, хімічне споживання кисню – 1800,0 мг/дм3, завислі речовини – 124,0 мг/дм3,  біохімічного споживання кисню – 371,1 мгО2/дм3. Зазначені концентрації характерні для неочищених побутових стоків.

Всі ці стоки попали в зруйновану ливневу каналізацію та були зафіксовані в скиді в р.Інгул в районі  ВТФ ТОВ «Велам». В поверхневих водах р.Інгул в порівнянні з фоновим створом перевищення становило по азоту амонійному в 1,4 раз,  фосфатам – в 2,7 рази,  хлоридам – в 1,1 раз, по біохімічному споживання кисню –  в 1,3 раз.

 

         Також, за результатами досліджень відібраних проб ґрунту встановлено перевищення у порівнянні з фоновою пробою вмісту амонію(обмінному) від 3,3 до  3,5 рази, нітратам – від 3,6 до 4,1 рази,  фосфору (рухомі форми) – від 2,6 до 2,8 рази,  що свідчить про його забруднення.

Розміри завданої внаслідок аварії шкоди розраховуються. Враховуючи, що в діях МКП «Миколаївводоканал» вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 239  КК України (Забруднення та псування земель) та ч,1 ст. 242 КК України (Порушення правил охорони вод), до ГУ Національної поліції у Миколаївській області направлено заяву про злочин.

Крім того, у зв’язку з настанням аварії на каналізаційному колекторі 02.06.2020 розпочато позапланову перевірку МКП «Миколаївводоканал» з питань дотримання ним законодавства в сфері охорони земельних та водних ресурсів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення