Встановлено факти самовільного знищення дерев у Первомайському районі

В останні десятиліття в Україні набула значних обертів тенденція тотального вирубування захисних лісових насаджень. Безоглядно і безкарно винищуються сотні, а то й тисячі кілометрів лісосмуг.

Особливо складна ситуація складається у південних регіонах, де на польові, прибережні та придорожні лісосмуги припадає більше половини місцевих «зелених легенів».

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища регулярно фіксуються факти незаконних порубок дерев в полезахисних лісових насадженнях і на території Миколаївської області.

 15 травня 2020 року, в ході проведення рейдової перевірки, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області встановлено факт порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме на території Софіївського старостинського округу Мигіївської сільської ради Первомайського району в полезахисній лісовій смузі по дорозі  від села Софіївка до села Богословка з насадженнями дерев виявлено факт самовільного знищення до ступеня припинення росту (внаслідок спилювання) дерев породи «акація» в кількості 18 одиниць, дерева породи «липа» в кількості 1 одиниця та дерева породи «шовковиця» в кількості 1 одиниця, що є порушенням статті 69 Лісового кодексу України, статті 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Встановлені особи порушників, загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок знищення до ступеня  припинення  росту дерев становить 108 878,39 грн.

Таким чином, оскільки в діях громадян вбачаються ознаки злочину передбаченого частиною 2 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), Державна екологічна інспекція у Миколаївській області звернулась до Національної поліції з заявою про злочин.

Загалом, з початку 2020 року, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області за результатами природоохоронних заходів щодо попередження та виявлення фактів пошкодження лісових ресурсів на території Миколаївської області зафіксовано 28 фактів знищення або пошкодження лісів та лісових смуг, складено 28 протоколів про адміністративні правопорушення. Розраховано шкоду, завдану навколишньому природному середовищу на загальну суму 2 288 371,40 грн.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення