Незаконні порубки в Арбузинському районі

Іноді, в гонитві за миттєвою вигодою, люди завдають природі величезної шкоди. Незаконні лісоруби завдають непоправної шкоди екології. Дерева були посаджені не тільки і не стільки для краси. Вони служать природним фільтром, пом’якшують клімат і є джерелом такого необхідного для життя кисню. На полях, де є лісосмуги, швидкість вітру зменшується на 24-40%, випаровування вологи з поверхні – на 17-21%, врожайність підвищується на 5-7 центнерів з гектара. Взимку вони зберігають сніг, уповільнюють його танення, в результаті сніг не змивається, а вся волога переходить в ґрунт.

Знищення зелених насаджень веде за собою ерозію ґрунтів, зсуви, забруднення водойм, зміну рівня ґрунтових вод і інші не дуже приємні речі.

За результатами спільних заходів Державної екологічної інспекції у Миколаївській області та Арбузинського відділу поліції Братського ВП ГУНП в Миколаївській області виявлено факт порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме незаконне пошкодження до ступеня припинення росту 18 дерев породи «Акація» в полезахисній лісосмузі, розташованій близько 1 км з правої  сторони від автодороги Т15-10 (Арбузинка - Єланець), перед в’їздом до села Вишневе Арбузинського району Миколаївської області на території земель Арбузинської об’єднаної територіальної громади Арбузинського району Миколаївської області.


Загальна сума заподіяної шкоди становить 38094,20 грн.

По даному факту порушено кримінальну справу, триває досудове розслідування.

Державна екологічна інспекція нагадує, що за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України.

Так, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення