За фактом виникнення аварійної ситуації на полігоні ТПВ, розташованого біля с. Чорноморка Очаківського району Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області здійснено позапланову перевірку КП ОМР «ОЧАКІВ-СЕРВІС»

У зв’язку із виникненням 24.02.2020 року аварійної ситуації на території Миколаївської області (сильними поривами вітру, приблизно 25-30 м/с) з території полігону твердих побутових відходів (далі – полігон ТПВ), розташованого біля села Чорноморка Очаківського району Миколаївської області, експлуатацію якого здійснює Комунальне підприємство Очаківської міської ради «ОЧАКІВ-СЕРВІС», відбулось розповсюдження летких відходів.

У відповідності до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказу Державної екологічної інспекції у Миколаївській області від 27.02.2020 року №30 та направлення на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 27.02.2020 року №194 державними інспекторами 28.02.2020 року здійснено виїзд до КП ОМР «ОЧАКІВ-СЕРВІС» за адресою Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Гетьманська, 41 та проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у частині поводження з відходами.

Відповідно до інформації, наданої керівництвом підприємства, експлуатацію полігону ТПВ розпочато у 1996 році. Проектний обсяг видалених відходів складає 321,9 тис. м3 (64 380 тон). Розрахунковий термін експлуатації – до 2008 року. Загальна площа полігону складає 4,53 га. На даний час наповненість полігону складає близько 60%.

Станом на час проведення позапланового заходу КП ОМР «ОЧАКІВ-СЕРВІС» не представлено Паспорт місця видалення відходів для полігону твердих побутових відходів.

Також в ході перевірки проведено огляд місця зберігання відходів. Полігон твердих побутових відходів КП ОМР «ОЧАКІВ-СЕРВІС» розташований у 5 км на північний схід від центру с. Чорноморка Очаківського району Миколаївської області та який межує з півночі та заходу з пустирем та з півдня та сходу з сільськогосподарськими угіддями. Найближча житлова забудова знаходиться на відстані 588 м на південний захід від промислової площадки. З трьох сторін навколо полігону встановлено бетонну огорожу висотою приблизно 2,7 м та є два в’їзди, на яких встановлено металеві ворота.

За результатами огляду було виявлено, що зберігання та захоронення відходів здійснюється з порушенням правил експлуатації полігону ТПВ, а саме: захоронення відходів відбувається не по робочим картам, а одразу по всій території полігону. Пошарова пересипка ведеться частково, що призводить до розповсюдження летких фракцій (поліетиленові відходи) за межі території, що є порушенням  ст.ст. 17, 33 Закону України «Про відходи», п. 3.17. Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 року №435.

За виявлені порушення до адміністративної відповідальності за ознаками статті 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнуто посадову особу КП ОМР «ОЧАКІВ-СЕРВІС». З метою усунення порушень, виявлених в ході проведення позапланового заходу, керівництву підприємства надано припис.

   

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення