Використання води без дозволу на спеціальне водокористування ПП "Весняне"

Наприкінці січня Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області проведено планову перевірку щодо дотримання Приватним підприємством «Весняне» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Підприємство розташоване у Миколаївському районі, по вулиці Степовій. Основним видом діяльності ПП «Весняне» є забір, очищення та постачання води. Крім того, підприємство займається каналізацією, відведенням й очищенням стічних вод.

В ході проведення перевірки встановлено, що ПП «Весняне», в період з 29.01.2019 року по 03.06.2019 року, водокористування здійснювалось з порушенням чинного законодавства, а саме був відсутній дозвіл на спеціальне водокористування, що є порушенням статей 44 та 49 Водного кодексу України.      

 

Для здійснення діяльності у сфері водокористування кожен суб’єкт обов’язково має отримати відповідний дозвіл, який видається Державним агентством водних ресурсів України та його територіальними підрозділами.

Спеціальне водокористування – це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднювальних речовин у водні об'єкти.

Спецводокористування здійснюється насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для інших державних і громадських потреб.

Для забору та/або використання води в об’ємі до п’яти кубічних метрів на добу дозвіл на спецводокористування не отримується. Всі умови, за яких дозвіл не отримується, наведено у статті 48 Водного кодексу України.

Дозвіл отримується винятково на спецводокористування та встановлює ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднювальних речовин.

 

З метою подальшого розрахунку розміру шкоди, посадову особу ПП «Весняне» зобов’язано надати на адресу Державної екологічної інспекції у Миколаївській області довідку щодо кількості забраної води в період з 29.01.2019 року по 03.06.2019 року.

За це та інші порушення, виявлені під час перевірки,  посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності за статтями 60 та 82-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення