Забруднення стічними водами річки Південний Буг у селі Кінецьпіль

Останнім часом в засобах масової інформації розміщено інформацію стосовно забруднення  стічними водами річки Південний Буг в селі Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області.

З метою перевірки фактів Державною  екологічною  інспекцією у Миколаївській області у січні 2020 року здійснено позапланову перевірку території існуючої каналізаційної споруди, яка обслуговується КП «Кодима».

За результатами перевірки встановлено, що тимчасова споруда очисних знаходиться на землях  Кінецьпільської  сільської ради Первомайського району Миколаївської області, за межами населеного пункту.  У підніжжя даної підземної конструкції облаштовано бетонний злив для рідини, яка потрапляє на відкриті ґрунти та накопичується  у нижній частині споруди за рахунок виритого глибокого рову. Факт скиду стічних вод до водного об’єкту - річки Південний Буг - не зафіксовано. Договір на вивезення стічних вод зі спеціалізованим підприємством в ході позапланового заходу не надано.  

Інспекцією відібрано проби стічної води скиду з тимчасової споруди та поверхневої води річки Південний Буг. За результатами  вимірювань, концентрації забруднюючих речовин у стічних водах становили: азот амонійний – 39,0 мг/дм3, нітрати – 1,2 мг/дм3, фосфати – 41,298 мг/дм3 , хімічне споживання кисню –720,0 мг/дм3, завислі речовини –56,0 мг/дм3. Зазначені концентрації характерні для концентрацій забруднюючих речовин у неочищених побутових стоках. Також зафіксовано перевищення хімічного споживання кисню в 1,5 раз в річці Південний Буг.

З метою усунення порушень природоохоронного законодавства,  директору підприємства надано припис,  яким передбачені наступні заходи для  обов’язкового  виконання у встановлені терміни: ліквідувати наслідки несанкціонованого (без дозволу на спеціальне водокористування) зливу стічних вод (рідких нечистот) на ґрунти та не допускати таких зливів в подальшому, дотримуватись умов дозволу на спеціальне водокористування (в разі необхідності скиду стічних  вод  з  тимчасової споруди очисних  до водного  об’єкту звернутись до Державного водного агентства  України з метою  оформлення або переоформлення дозволу  на спеціальне водокористування з урахуванням скиду зворотних вод до водного об’єкту), надати укладений договір зі спеціалізованим підприємством на вивезення рідких нечистот з ємностей  тимчасової споруди очисних.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення