Маленький сигаретний недопалок – великі проблеми навколишньому природному середовищу

Сигаретні фільтри є одним із джерел забруднення земель та водойм. Вони завдають значну шкоду надрам, океану та дикій природі.

З 5,6 трильйонів сигарет з фільтрами, що виробляються щороку, дві третини викидаються споживачами безвідповідально. Сигаретні фільтри роблять з ацетату целюлози — це різновид пластику. Вони токсичні і розкладаються близько 20 років, але не зникають повністю, а стають мікропластиком. Ми перестанемо його бачити, але він залишиться у воді, піску і може потрапити по харчовому ланцюжку в наші тарілки.

Крім того, сигаретні недопалки є однією із причин виникнення пожеж рослинності (лісів, кущів, чагарників, стерні та засіяних полів зернових культур).

Чи є змога переробити недопалки? Раніше вважалося, що це неможливо через високий вміст отруйних речовин. Проте на сьогодні це питання є актуальним. Наприклад, в Індії з сигаретних відходів виготовляють добрива,  Бразилія перероблює недопалки в папір, а Америка - в пластик.

Державна екологічна інспекція у Миколаївській області закликає берегти від засмічення сигаретними недопалками землі, водойми та рослинний світ. Адже куріння наносить шкоду довкіллю та здоров’ю людей!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення