Про скид зворотніх вод до басейну річки Інгулець

Кабінет Міністрів України дозволив гірничорудним підприємствам Криворізького басейну скидати зворотні води з хвостосховищ в річку Інгулець до 1 березня 2020 року. Відповідне розпорядження уряду № 1410-р зареєстроване 27 грудня 2019 року.

 

З метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну дозволено до 1 березня 2020 року скидання із ставка-накопичувача, розташованого на території Широківського району Дніпропетровської області, надлишків зворотних вод у р. Інгулець згідно з індивідуальним регламентом періодичного скидання надлишків зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу в міжвегетаційний період 2019-2020 років.

Хвостосховище – це гідротехнічна споруда, комплекс спеціальних споруд та обладнання, які призначені для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин.

Згідно з розпорядженням, контроль за дотриманням вимог регламенту поклали на відповідні територіальні органи Державної екологічної інспекції та Державне агентство рибного господарства.

Держводгоспу доручено розробити і затвердити на підставі гідрологічного прогнозу весняної повені у 2020 році в басейні річки Інгулець регламент промивання русла та екологічного оздоровлення з визначенням відповідальності за його виконання.

У додатку до розпорядження уряду містяться фактичні обсяги відкачування зворотних вод по гірничорудних підприємств. Загальний обсяг відкачування визначено в 11746,1 тис.м3.

Нагадаємо, що в межах Миколаївської області протікає річка Інгулець (протяжність русла 96 км), води з якої використовуються для поливу сільського-господарських угідь в Снігурівському та Вітовському районах через канали Інгулецької зрошувальної системи. Зазначені підприємства знаходяться вище за течією, отже сліди їх господарської діяльності будуть відображені в хімічному складі води річки Інгулець.

Державна екологічна інспекція у Миколаївській області тримає на контролі вищезазначену ситуацію та постійно здійснює моніторинг на підконтрольній території.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення