Визначено заходи профілактики грипу птиці

24 січня 2020 року відбулось засідання державної надзвичайної протиепизотичної комісії при облдержадміністрації з питання визначення заходів профілактики щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на території області.

У засіданні комісії прийняла участь заступник начальника Державної екологічної інспекції у Миколаївській області Ірина Заворотня.

Як вже повідомлялось, на території Вінницької області зафіксовано факт захворювання птиці на грип типу А субтипу А5.

Грип птиці – це гостра інфекція птахів. До грипу сприйнятлива як домашня, так і дика перелітна птиця, яка ще є перенощиком та природним резервуаром інфекції. При виникненні захворювання встановлюється обмеження на експорт птахопродукції  разом з заходами з ліквідації хвороби.

На території Миколаївської області утриманням та розведенням птиці займаються 10 підприємств.

За результатами засідання було вирішено зобов’язати керівників птахогосподарств забезпечити дотримання зоогігієнічних та ветеринарно-санітарних вимог утримання та транспортування птиці, не допускати залітання диких птахів до пташників та кормоцехів, повідомляти спеціалістів державної ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або невластиву їм поведінку. Посилити контроль за клінічним станом птиці у приватному секторі. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення про заходи біобезпеки, ізольованого утримання птиці в особистих підсобних господарствах. Здіснювати моніторинг щодо виявлення антитіл до вірусу грипу приці.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення