У Миколаївському районі виявлено незаконну порубку лісосмуги

Проблема збереження лісосмуг є вкрай актуальною для степової Миколаївщини. Проте останнім часом лісосмуги все частіше потрапляють під сокиру мешканців області. Особливої гостроти ця проблема набирає в зимовий період, коли мешканці області вирубують дерева для опалення власних будинків.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області регулярно фіксуються факти незаконних порубок дерев в полезахисних лісових насадженнях на території Миколаївської області.

Так, 22 січня 2020 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області спільно із співробітниками органів Національної поліції було виявлено факт знесення 26 дерев породи «Акація» та пошкодження 4 дерев породи «Акація» у полезахисній лісосмузі біля с. Кринички Миколаївського району. На місці події було виявлено транспортний засіб, завантажений спиляними деревами та знаряддя незаконної рубки дерев. Наразі всі речові докази вилучено, а на порушників складено протокол про адміністративне правопорушення. Розмір шкоди, завданої внаслідок незаконного пошкодження дерев, складає 23 004,83 грн.Оскільки шкода, заподіяна внаслідок незаконної порубки дерев є істотною, матеріали готуються для передачі до органів Національної поліції для вирішення питання про притягнення порушників до кримінальної відповідальності.

Державна екологічна інспекція нагадує, що за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України.

Так, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (21 020 грн. з 01.01.2020).

Важливим кроком до вирішення ситуації з вирубуванням лісосмуг має бути також свідоме ставлення мешканців Миколаївщини до екологічної ситуації, до збереження земель і лісів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення