Про наслідки аварії на понтонному мосту біля села Пересадівка

Уранці 26 грудня 2019 року на «Гарячу лінію» Державної екологічної інспекції у Миколаївській області надійшло повідомлення від жителя села Пересадівка про те, що внаслідок перевищення вантажівкою допустимої ваги при перетинанні понтонного мосту відбулося попадання нафтопродуктів у річку Інгул.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області  на дану подію відреагували негайно. Виїзд на місце події та візуальний огляд водного дзеркала та земельної ділянки підтвердив, що вода та ґрунт забруднені рідиною, схожою на нафтопродукти. На поверхні річки сірі плівки сріблястого кольору, а ґрунт на площі 64м2 вкрито суцільним шаром рідини з характерним запахом нафтопродуктів.  Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Миколаївській області було відібрано проби води та ґрунту. 

За результатами  вимірювань в відібраних пробах  води річки Інгул в місці виливу дизельного пального зафіксовані перевищення гранично допустимої концентрації для водойм рибогосподарського призначення від 1,6 разу до 21 разу. В контрольному створі перевищення гранично допустимої концентрації не зафіксовано. 

У відібраних пробах ґрунту встановлено перевищення вмісту нафтопродуктів в 57 разів у порівнянні з фоновою пробою, що свідчить про його забруднення.

За результатами складено протокол про адміністративне правопорушення, з метою розрахунку заподіяної шкоди направлено запит щодо надання нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення