Біологічне різноманіття потребує захисту

29 грудня 1993 року вступила в силу  Конвенція з біологічного різноманіття.

Конвенція являє собою міжнародну угоду, основною метою якої є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.

Біологічне різноманіття Землі складається з 8,7 мільйонів біологічних видів,  з них описано 1,6 млн. Кожну годину на землі зникає 3 види живих організмів, тобто майже 30 тисяч на рік. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистем. У результаті відбувається  опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм відіграє свою роль в екосистемі і є ланкою ланцюгів живлення, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема.

Близько 60% екологічних систем деградує або використовується бездумно, що зумовлює втрату біологічного різноманіття і призводить до важких наслідків.

За прогнозами вчених, до 2050 року зникнуть ще біля 20 тисяч рослин. В 1966 році дані про зниклих та зникаючих видів тварин були опубліковані під назвою «Червона книга». Обліковий склад зникаючих видів тварин, на жаль, поповнюється. Однак є привід для оптимізму: в «Червоній книзі» є «зелені сторінки». Туди заносяться види, врятовані від знищення. 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення