Законність заготівлі, збуту та реалізації хвойних насаджень напередодні новорічних свят взято під посилений контроль

З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок, запобігання порушень природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень у перед та післяноворічний період 2020 року, на території Миколаївської області розпочато операцію «Новорічна ялинка».

Ялинка – традиційна окраса новорічних свят. Масова вирубка зелених красунь призвела до необхідності посилення їх охорони, особливо перед святами. Саме тому щороку Держекоінспекцією у Миколаївській області проводиться операція «Новорічна ялинка». Метою проведення такої акції є запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах області в передноворічний період 2020 року та впорядкування централізованої реалізації новорічних ялинок (ялин, ялиць, сосен тощо). Для проведення операції створюю  ться рейдові групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, представників поліції, Держлісгоспів, громадських організацій та ЗМІ, які перевірятимуть місця заготівлі, перевезення та продажу хвойних дерев.

 Проведення вказаних заходів має вже перші результати. Так, станом на 19 грудня п.р. під час перевірок місць реалізації ялинок державними інспекторами виявлено 2-х порушників, які здійснювали продаж хвойних дерев без відповідних супровідних документів та клейма на території м. Первомайськ та смт. Криве Озеро Миколаївської області. На вказаних осіб складено протоколи про вчинення адміністративного правопорушення за ознаками ч. 1 статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено до суду для прийняття рішення щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності.

Державна екологічна інспекція у Миколаївській області разом з іншими контролюючими органами і надалі буде продовжувати відстежувати законність заготівлі, збуту та реалізації хвойних насаджень. Тому ще раз закликаємо як всіх охочих до незаконного збагачення так і населення, яке купує зелені деревця, діяти в межах закону та не сприяти знищенню нашого всенародного багатства !

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення