Засідання Басейнової ради Південного бугу

22 листопада 2019 року на засіданні Басейнової ради Південного Бугу  заступника начальника Державної екологічної інспекції в Миколаївській області Ірину Заворотню включено до складу ради.

Південний Буг - друга за довжиною річка після Дніпра і найдовша з тих, що течуть винятково територією України. 20 років тому Південний Буг мав глибину близько 3 м та був судноплавним, але з року в рік обміління річки збільшується та на окремих ділянках досягає 5 см за рік. Сьогодні річка Південний Буг являє собою широку долину з низькими, вкритими очеретом заболоченими берегами. Середня глибина річки становить 1,65 м, а місцями – до 1 м. Щороку води стає все менше, вона більше прогрівається, а значить кількість розчинного кисню у воді зменшується. Маловодність та обміління річки сприяє розростанню очерету, що призводить до застійних явищ, «цвітіння води», розповсюдження гнилистих бактерій. І, як наслідок, річка поступово заболочується та перестає бути річкою: порушується її природний стік, циркуляція, дренажні властивості тощо. Риба, що залишилась в такій водоймі, гине.

На засіданні ради проаналізовано ефективність реалізованих природоохоронних заходів з відновлення екологічного потенціалу річки Південний Буг, затверджено план заходів на 2020 рік, розглянуто результати проведеного у 2019 році Міжнародного конкурсу серед учнів та студентів зі штучного інтелекту, системного аналізу та передбачення якості води у басейні річки Південний Буг.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення