Результати здійснення кризового моніторингу стану р. Інгулець

З метою запобігання виникненню аварійної ситуації на гідротехнічних спорудах Криворізького басейну відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1096-р (далі – Розпорядження КМУ) гірничорудним підприємствам Кривбасу в термін до 1 березня 2019р. було дозволено скидання із ставка накопичувача надлишків зворотних вод у р. Інгулець.

Скид здійснювався виключно у міжвегетаційний період, коли на р. Інгулець, яка  є найбільшою правою притокою річки Дніпра, відсутні водозабори на зрошення та господарське – питне водопостачання. Початок скиду встановлено з урахуванням завершення вегетаційного сезону, а завершення скиду враховує початок проходження нерестового періоду.

На виконання пункту 2 Розпорядження КМУ Державним агентством водних ресурсів України на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2019 році в басейні р.Інгулець 22.03.2019 розроблено та затверджено Регламент промивання русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець у 2019 році.

           З метою стабілізації гідрохімічного стану річки Інгулець була виконана санітарна промивка русла (заміна забрудненої води на прісну), відповідно до спеціального регламенту промивки. Виконання цього заходу дає  можливість покращити екологічний стан річки на початку вегетаційного сезону.

          Керуючись дорученням Державної екологічної інспекції від № 73 від  01.04.2019 р. в рамках спостереження в період промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець фахівцями відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції  у Миколаївській області були відібрані проби поверхневої води р. Інгулець (м. Снігурівка - за межами міста). За результатами вимірювань зафіксовано перевищення гранично – допустимої концентрації для водойм рибогосподарського  використання хлоридів від 1,1 до 4,6 разів, сульфатів від 4,8 до 9,2 разів,  залізу загальному від 1,2 до 5,7 разів, хімічному споживанню кисню від 1,2 до 1,4 раз. Концентрація сухого залишку становила від 1564,0 до 4248,0 мг/дм3. Результати визначення біохімічного споживання кисню становили 1,1 – 1,9 мгО2/дм3.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення