ЗЛИВ НАФТОПРОДУКТІВ ДО РІЧКИ ІНГУЛ

Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області 05 листопада  о 16 год. 45 хв. отримано оперативну інформацію від Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради стосовно виливу нафтопродуктів до річки Інгул в районі підприємств ТОВ «Велам» та 5-ї каналізаційно-насосної станції  МКП «Миколаївводоканал».

Спільним виїздом на місце факт потрапляння нафтопродуктів до річки Інгул підтверджено.

За результатом обстеження було встановлено, що із двох залізобетонних труб здійснюється безпосередній скид вод в річку Інгул нафтопродуктів, які знаходяться на поверхні води доволі товстим шаром та не розповсюджуються у бік річки, в переважній більшості, завдяки очерету, а також напрямку вітру до берегу.

         На час обстежень з вищезазначених залізобетонних труб, за відсутності природних опадів, витікає вода невідомого походження, вже без характерних для нафтопродуктів розчинів, переважно прозора.

На наступний день фахівцями інспекції спільно з фахівцями Управління НС ЦЗС було здійснено повторний виїзд та проведено обстеження акваторії річки Інгул на наявність ймовірного розповсюдження нафтопродуктів. В ході огляду факту розповсюдження нафтопродуктів в акваторії річки Інгул не зафіксовано.

З метою проведення інструментально-лабораторних досліджень  проведено відбір проб води.

За результатами  проведених вимірювань зафіксовані перевищення вмісту нафтопродуктів від 1000 раз до 1360 раз у порівнянні з фоновою пробою, а в пробі води в момент скиду забрудненої води перевищення становило в 1900 раз. Завдяки очерету та напрямку вітру нафтова пляма не рухалась далі по течії. Але, за результатом відбору проб води нижче течії на 500 метрів, зафіксовано перевищення фонової концентрації в 1,2 рази.

В зв’язку із чим можливо стверджувати, що ця система зливових вод має незаконні підключення.

Миколаївському міському голові надано обов’язковий до виконання припис щодо термінової організації  та вжиття всіх необхідних заходів щодо недопущення забруднення нафтопродуктами річки Інгул та організації ліквідації залишків нафтопродуктів, які затримались завдяки природним та погодним умовам. Термін виконання припису 8 листопада 2019 року.

На даний час матеріали по даному випадку опрацьовуються з метою направлення правоохоронним органам для вирішення справи згідно чинного законодавства.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення