ЗАФІКСОВАНО ЗАБРУДНЕННЯ РІЧКИ ІНГУЛ

04 листопада 2019 року фахівцями Державної екологічної інспекції у Миколаївській області зафіксовано пошкодження двох залізобетонних труб діаметрами 1400-1500 мм які, ймовірно, призначені для зливової каналізації. Внаслідок їх пошкодження здійснюється виток рідини на ґрунт. По утвореній балці дані стоки частково потрапляють в самопливну каналізаційну мережу міста Миколаєва, діаметр труби якої близько 400 мм, а, у переважній більшості, зазначені води течуть по рельєфу місцевості, де далі потрапляють у такі ж дві залізобетоні труби.У подальшому безпосередній скид вод здійснюється в річку Інгул. Організований скид вод, які потрапляють до річки Інгул, знаходиться в районі підприємств ТОВ «Велам» та 5-ї каналізаційно-насосної станції  МКП «Миколаївводоканал».

Слід зазначити, що дане обстеження проводилось за відсутності природних опадів більше трьох тижнів, а води невідомого походження на зазначеній території (в пошкодженому місті залізобетонних труб) інтенсивно самопливом зливались та у подальшому потрапляли до річки Інгул. В зв’язку із чим можна стверджувати, що ця система зливових вод має незаконні підключення (врізки) каналізаційної мережі або це і є каналізаційна мережа міста Миколаєва.

З метою проведення відповідних інструментально-лабораторних досліджень під час проведення обстеження даної території були здійснені відбори проб ґрунту та вод, які потрапляють до річки Інгул. Встановлені концентрації забруднюючих речовин в зворотних водах  зливової каналізації характерні для неочищених побутових стоків. Також зафіксовано збільшення концентрації забруднюючих речовин в контрольному створі в порівнянні з фоновим створом по завислим речовинам, нітратам, нафтопродуктам, залізу загальному та хімічному споживанню кисню від 1,1 раз до 2 разів.

До Миколаївського міського голови надано обов’язковий до  виконання припис щодо необхідності ліквідації розливу рідини невідомого походження на земельну ділянку та ліквідації скиду неочищених або недостатньо очищених вод в р. Інгул.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення